Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

There’s Room In This Heart Tonight

В рубрике: Тексты песен — 05.06.2012

How many times can I look in your eyes,
And say I have nothing to give?
And how many more times must I wake in the night
With dreams of the way that you live?

Well I can hear you crying in silence,
I can see you, lost in the dark,
And I am near you, turn to me now,
There's room in this heart tonight;

So many people all over the world
Are living in pain and despair,
And so many reach out for the hand that can help,
Still calling to nobody there;

Well I can hear you, crying in silence,
I can see you lost in the dark,
And I am near you, turn to me now,
There's room in this heart tonight;

There is a part of everyone
That cannot see and cannot hear, because we don't want to know,
But somewhere there's a bigger heart
that's reaching out for all of us, a place to go;

There are so many in life who need a helping hand,
Somebody who can heal the pain;

Yes I can hear you, crying in silence,
I can see you, you're lost in the dark,
And I am near you, turn to me now,
There's room in this heart tonight,
There's room in this heart tonight,
There's room in this heart tonight.


Похожие новости.


Вежливый

Вежливый

У меня есть друган, он веселый пацан, Кое-кто его знает из вас. Мы всегда с ним вдвоем, вместе песни поем, И о нем мой печальный рассказ. Он забавный такой и всегда под рукой, И ему



Знаки

Знаки

Муз: Н.Каблуков Сл. С.Шаров Разговоры с тобой наедине – Моя сокровенная тайна Что позволяет надеяться мне Что ты слышишь, что не случайно Плоть, страдающая в огне Все силы тратит на его раздувание Знаки, что ты



Fascination

Fascination

It's been 7 hours long And your shadow still hangs on You've been 2 weeks gone And so tonight I followed you home There are so many different ways of collecting the strays The ones



Muny

Muny

[Chorus:] Oh no we don't play with silly girls All I know is the material girls Give me the muny, the cars, the case loads, the mun-mun-muny, the yen and the pesos The mun-mun-muny,



Солнце

Солнце

Из Японии японцы Запускают утром солнце. И в антициклоне Солнце фирмы "Сони" Катится по небу над Москвой. Если б я был марафонцем - Побежал за этим солнцем, Но я люблю другое Солнце дорогое - Я ведь ослеплён одной тобой. Днём




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.