Волынки и Web.
Ничего общего! Почти...

That’s The Way It Goes

В рубрике: Тексты песен — 05.09.2012

There's a man talking on the radio
What he's saying I don't really know
Seems he's lost some stocks and shares
Stops and stares
He's afraid I know
That's the way it goes

There's a man talking of the promised land
He'll aquire it with some Krugerrand
Subdivide and deal it out
Feel his clout
He can stoop so low
And that's the way it goes

There's an actor who hopes to fit the bill
Sees a shining city on a hill
Step up close and see he's blind
Wined and dined
All he has is pose
And that's the way it goes

There's a fire that burns away the lies
Manifesting in the spiritual eye
Though you won't understand the way I feel
You conceal, all there is to know
That's the way it goes


Похожие новости.


Под Одним Небом…

Под Одним Небом…

Свидетели Древности С недоверием относились к тем, Кто горячо бросался в клятвы... Клятвы Верности- В каком обличии они теперь предстанут нам? За ответами я вновь пускаюсь в притчи... Под одним небом рожденные оба Делились одним и тем



All Is Fair

All Is Fair

(Verse) Close the blinds Sundown the sun Better run and hide Here they all come With the hate in their eyes Lies on their tongues So we stand and fight An army of one Uh-uhh Everybody wants to rule the



I Could Get Used To This

I Could Get Used To This

You make me breakfast in bed When I'm mixed up in my head You wake me with a kiss I could get used to this You think I look the best When my hair is



Колыбельная

Колыбельная

Загляни ты в сердечко мне И скажи "уходи" зиме Ветер воет, а ты грей меня Небо стонет, а у нас весна Попроси у облаков Подарить нам белых снов Ночь плывет и мы за ней В мир таинственных



Амстердам (feat. Владимир Пресняков)

Амстердам (feat. Владимир Пресняков)

[1 купет] [Анна Плетнева] Он, конечно, Бог, Светлый и прекрасный. Ходит по Земля В шляпе и пальто. [Владимир Пресняков] А в её глазах Нет ни тени фальши. Ах, как жаль, что вот так поздно Встретил он её. [Анна Плетнева] Короткий счастья миг [Владимир




Нет комментариев

Комментариев нет.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.